23:00 Egypt U21 – Sweden U21

Svedska je jucer bila veliki favorit u osmini finala,ali su dopustili za malo iznenadanje.Kontra Portugala su odigrali 28:28 i onda se utakmica nastavila u produzetku,gdje Svedska pokazuje da je daleko bolja reprezentacija i nakon malog dijela igre odlazi na 32:28.Svedska je imala cijelu utakmicu voljdstvo,pogotovo su bolje igrali u prvom poluvremenu.Ali sjajno je branio golman Portugala.U drugom poluvremenu su jednostavno pali i dopustili su Portugalcima da igraju egal mec.Sto se Egipta pak tice oni su jucer savladali Koreju 36:39.Egipcani imaju jako dosta problema u odbrani,dosta su se morali boriti za 2 mjesto u grupi i moze se ipak reci lakseg protivnika(Koreju).Prima li su oni dosta golova od brzih reprezentacija odnosno reprezentacija koje imaju dobru odbranu i jos bolji kontra napad.Daleko jedna od najboljih reprezentacija u tim segmentima je reprezentacija Svedske.Jucer im je Koreja dala 36 golova,Japan im je recimo dao 26-27 ne znam tacno,tako da ocekujem ovdje utakmicu na veci broj golova pogotovo dosta golova od Svedske,koja nikada ne posustaje i ne predaje se.Oni imaju strasan roster,vaze za najozbiljnijeg konkurenta na ovome SPu i mislim da ce danas napuniti Egipcane,kako bi dokazali da je ono protiv Portugala bio samo los dan.Inace trener Svedana,Karlsson Jan ne voli puno da gubi utakmice,da se reprezentacija opusta,tako recimo u grupnoj fazi zadnje kolo je izveo najjaci tim iako su vec bili prvi i nista im nije znacio ni poraz.35 Golova su dali Tunizanima,Bjelorusima 38,52 Paragvaju,Holandiji 44 i to pomenuto gore zadnje kolo kontra Rusa 41.Jucer kad gledamo 33 i mislim da ce danas oni dobiti ovo u regularnom vremenu,jer ipak mislim da je ono bio los dan i odbrana koju ima Egipat je jako zalosna da tako kazem,i vjerujem da Svedska ide ponovo na velik broj golova.