19:00 Efes Istanbul – Pinar Karsiyaka

Dixon je jako kvalitetan igrac. Drugi je strelac lige sa 17 poena u proseku. Na terenu provodi vise od 30 minuta i svakako da je jedna od glavnih opcija u napadu Karshijake. Voli da sutira za 3 poena i ove sezone mu je procenat suta za tri poena na 39%. Procenat suta za dva poena mu je 47%, a penali su na 82%. Dobar je igrac, predvodnik svoje ekipe i verujem da Karshijaka moze da iznenadi Efes samo ako Dixon bude na nivou. U polufinalnoj seriji protiv Fenerbahchea je redom ubacivao 27,14,12 i 24 poena. Protiv Efesa u prvoj utakmici je postigao 26 poena (sut iz igre 8-19). Zna da uzme i po 12 trojki po meču kao sto je to bio slučaj u prethodna dva duela Karsijake (protiv Fenerbahchea i prvi duel protiv Efesa) i verujem da ce i danas preuzeti dosta odgovornosti u napadu na sebe. U prvom mecu je Karshijaka vodilo posle prve četvrtine sa 9 poena razlike zahvaljujuci bas ovom igracu i ocekujem i dana od njega dobru partiju.